Odporna na zabrudzenia kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

W dniu 1 stycznia 2015 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące obowiązkowego stosowania kas fiskalnych. Do zakupienia urządzeń rejestracyjnych są zobligowane osoby świadczące usługi w zakresie opieki medycznej, prawnicze, fryzjerskie, kosmetyczne oraz mechanicy.

W tym momencie warto zatrzymać się i zastanowić jaka powinna być idealna kasa dla mechanika, który całymi dniami przesiaduje w warsztacie? Odpowiedź nasuwa się samoistnie – taka kasa powinna być odporna na wszelakiego rodzaju zabrudzenia.

Obowiązek posiadania kasy

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, które weszło w życie z początkiem stycznia kasa fiskalna dla mechanika jest obowiązkowa. Obejmuje ono mechaników pracujących przy pojazdach silnikowych i motorowerach, którzy prowadzą warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne oraz wulkanizację. Bez względu na wielkość warsztatu, stacji czy wysokość rocznego obrotu. Na dostosowanie się do nowych przepisów mechanicy mają czas do 1 marca 2015 roku. Jeżeli nie zrobią tego w określonym terminie czekają na nich wysokie kary wynoszące do 180 stawek dziennych. Nabywając kasę możemy skorzystać ze zwrotu pieniędzy urzędu skarbowego wynoszącego 90 % ceny, czyli maksymalnie do 700 zł.

Kasa idealna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika powinna charakteryzować się nowoczesnością i łatwością w obsłudze. Wyposażona w wodoszczelną klawiaturę i odporna na wszelakiego rodzaju zabrudzenia – w końcu mechanicy cały czas pracują ze smarami i różnymi płynami. Ponadto powinna posiadać wytrzymały akumulator, dzięki któremu będzie pracować przez długie godziny bez podłączania do zasilania zewnętrznego. Jeżeli dodatkowo kasa fiskalna dla mechanika będzie wyposażona w kopię elektroniczną paragonów. Wtedy wszystkie paragonu zapiszą się w pamięci urządzenia fiskalnego. Jeżeli mimo wszystko sami nie potrafimy wybrać idealnej kasy to zawsze możemy skorzystać z pomocy firm, które wybiorą sprzęt za nas i załatwią wszystkie formalności – łącznie ze zgłoszeniem jej do urzędu skarbowego.