Mobilna kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza
Kasa fiskalna dla lekarza

Nowe przepisy wprowadzone przez Ministerstwo Finansów obligują do posiadania kas fiskalnych m.in. prawników, fryzjerów, kosmetyczki, mechaników, lekarzy i dentystów. Na dostosowanie się do nowych wymogów przewidziano czas do dnia 1 marca 2015 roku. Po upływie tego dnia osoby, które nie zarejestrowały kas zostaną obciążone karami. Dlatego warto już teraz zastanowić się jakie urządzenie rejestrujące będzie najlepsze dla lekarza? Stacjonarne czy mobilne? Nie należy zapominać, że większość lekarzy odwiedza pacjentów podczas wizyt domowych. Z związku z tym zdecydowanie lepiej sprawdzi się kasa mobilna.  

Zmiany dla lekarzy

Od dnia 1 stycznia wprowadzono obowiązek stosowania kas fiskalnych. Sprawił on, że zwolnienie utraciły wymienionej poniżej usługi w zakresie opieki medycznej świadczone przez lekarzy i dentystów: porady, diagnostyka i leczenie świadczone przez lekarzy ogólnych i lekarzy specjalistów (z wyłączeniem chirurgów) oraz ogólne i specjalistyczne praktyki dentystyczne. Od teraz kasa fiskalna dla lekarza jest urządzeniem obligatoryjnym – bez względu na wysokość rocznego obrotu.

Postaw na urządzenie mobilne

Idealnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia mobilnego. Charakteryzuje je lekkość i niewielki rozmiar, dlatego bez trudu zmieści się w każdej torbie lekarskiej. Ponadto kasa fiskalna dla lekarza powinna być wyposażona w wytrzymały akumulator, który pozwoli na wielogodzinną pracę bez podłączania do zasilania zewnętrznego. Te wszystkie opcje doskonale sprawdzą się podczas wizyt domowych u pacjentów. Urządzenie rejestrujące wyposażone w kopię elektroniczną paragonów obniży koszty eksploatacji, a lekarz nie będzie musiał martwić się gdzie pomieści wszystkie rolki papieru.

Zwrot z urzędy skarbowego

Osoby, które zakupią i zafiskalizują urządzenie rejestrujące w przewidzianym terminie mogą liczyć na zwrot z urzędu skarbowego w wysokości  do 700 zł na zakup każdego tego rodzaju sprzętu. Warto skorzystać z tej możliwości i kupić mobilne urządzenie, wysokiej jakości. Wtedy będziemy mieć pewność, że kasa fiskalna dla lekarza była udaną inwestycją.